PVC Doğrama

Keskin Dekorasyon olarak PVC Kapı ve Pencere, alüminyum korkuluk, cam balkon v.s. imalatlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Sizlere çok uygun fiyat ve ödeme koşullarıyla ürünler  sağlayabilmekteyiz. İster müteahhit olun ister PVC montaj bayisi olun sizlere en uygun şartlarla ürün ve hizmetlerimizden faydalanma imkanı sağlıyoruz. Bize danışmadan PVC yaptırmayın.

 

PVC Kapı ve Pencerelerde Destek Sacının Önemi!

PVC kapı-pencere profil üretiminde sağlamlık ve güvenlik açısından kullanylan destek sacının büyük önemi vardır. Çünkü PVC profilin direnci tek başına sağlaması mümkün değildir. Profilin direncini sağlayan asıl etken destek sacı ve bunun kalitesidir. Destek saclarının profille ve birbirleriyle bağlantıları, sistemin sorunsuz çalışmasında önemli rol oynuyor.

Pencere Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Fiyat araştırması yaparken aynı niteliği taşıyan ürünleri kıyaslayın.
  • Unutmayın, pencerenin ömrü bina ile eşit olacaktır ve yanlış seçim çok pahalıya patlar!
  • Pencerenizi muhakkak garanti belgesi olan ürünlerden seçin.
  • Sözleşme yapın, hangi profil serisinin, hangi aksesuarın ve hangi kalınlıkta destek sacı kullanılacağını belirterek sözleşmeyi düzenletin.
  • Mutlaka fatura isteyin, aksi taktirde hak aramanız mümkün olamaz.

PVC Nedir?

PVC, yaygın deyimi ile “vinil” , (Poli Vinil Clorur) kelimesinin kısaltılmış şeklidir ve petrol (veya doğalgaz) ile tuz’dan petrokimya tesislerinde üretilen, formülü -(CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Bu polimer, çeşitli katkı maddeleri ile harmanlandıktan sonra yüksek sıcaklıklarda şekillendirilerek plastik haline getirilir ve kullanılır. PVC, polimer zincirinde klor atomu taşıyan ender termoplastiklerdendir. Klor içermesi nedeni ile PVC’nin alev alma sıcaklığı yüksektir, alev tutuştuğunda kendiliğinden hemen söner. PVC çok yüksek sıcaklarda termal olarak kolaylıkla bozulur ve korrozif bir gaz olan hidroklorik asit çıkarır. PVC, diğer polimerlere kıyasla daha fazla miktarda ve çeşitte katkı maddesi ile karıştırılabilir. Bu nedenle de, PVC plastik malzemenin maliyeti nispeten düşüktür; genel ve çok amaçlı kullanım sağlar. PVC, Polietilen’i takiben en çok kullanılan bir polimer türüdür.