Amerikan Kapı

Amerikan panel kapı hakkında internet araştırması yapıldığında yerli veya yabancı kaynaklarda pek fazla bir bilgi bulunmamaktadır. Bu nedenle amerikan panel kapı nedir? Nasıl yapılır? Nasıl kullanılır? gibi sorulara cevap verme gereği duyduk. Sitede yukarıda bahsettiğim sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Panel kapıların bugünkü görünümü aslında göbekli ahşap kapılardan gelmektedir. Günümüzde gelişen entegre tesislerde üretilen mdf plakalar gibi “Amerikan Panel Kapı” paneli de  fındık kabuğunun yüksek basınçla birlikte preslenmesiyle elde edilir. 3mm kalınlıktaki bu paneller kapıların modelini oluşturan unsurdur.

Müşterilerimiz bu kapıların herhangi bir darbeye maruz kalma durumunda kolayca göçmeye, delinmeye ve ezilmeye uğrayacağını düşünmektedir. Nasıl bir içecek kutusunun üzerine çıktığınızda sizi taşıyabiliyor ise aynı mantığı panel kapılarda düşünebiliriz. Üzerine çıktığınız kutunun dik kısımlarında gelen darbeler onu etkilememektedir. Ancak yandan gelebilecek bir darbe ile deforme olmaktadır. Panel kapılar ise yandan herhangi bir darbeye maruz kalamayacağı için korkulacak bir durum doğurmamaktadır.

Sıcak presten çıkan kapılar soğuduktan sonra ebatlanır ve boyaya hazır hale gelir. Modern boyahanemizde boya işlemi de yapıldıktan sonra montaja hazır hale gelinir.

Kapılarınızın montajı bittikten sonra size kalan misafirlerinize hava atmak oluyor. Kullanımı gayet kolay olan amerikan panel kapı, ahşap kapının aksiye sık sık boyanmaya cilalanmaya ihtiyaç duymuyor. Sudan etkilenmiyor*. Tabi bunu Yörükoğlu Yücel Mobilya üretimiiçin garanti edebilirim. Uyguladığımız boya piyasaya göre daha yoğun olduğu için su etkisinden daha uzak olmaktadır. Nemli bezle kolaylıkla temizlenebilir.

*Kapınızı uzun süre suya maruz bırakırsanız mutlaka etkilenecektir.Burada kasttettiğim kısa vadeli su etkisidir.